Beskid Niski – garść ważnych informacji

Dla tych, którzy śmigają z nami w najbliższy weekend przygotowaliśmy garść ważnych informacji.

BIURO ZAWODÓW
Biuro znajdować się będzie w Kinie Wczasowicz lub na deptaku tuż przed Kinem (w zależności od pogody). Kierujcie się na Plac Dietla 2 w Iwoniczu-Zdroju.
Do biura zapraszamy w następujących godzinach:
Piątek
19.00-21.00
Sobota
6.00-6.45 trasa 100 km
8.00-9.45 trasa 50 km (Osoby z krótkiej trasy, które potrzebują transportu siebie i roweru na start do Jaślisk – wyjazd o godz. 9.00 spod biura).

JAKI ROWER?
Pamiętajcie, że aby wystartować w naszych zawodach nie musicie mieć roweru gravelowego, zresztą nawet nie silimy się na jego definicję. Mile widziani jesteście na trekingach, fullach i sztywniakach, przełajówkach oraz szosach. Te ostatnie mogą mieć tylko mały problem na śliskich podjazdach, ale wtedy przynajmniej mniej będzie ciążyło na plecach. Jedno jest pewne – lejcie olej na mokre!

NAWIGACJA NA TRASIE
Pamiętajcie, że jedziemy zawody gravelowe (choć dozwolone są wszystkie rodzaje rowerów, poza elektrycznymi i spalinowymi). Wiążę się to m. in. z BRAKIEM OZNAKOWANIA. Nawigujecie we własnym zakresie – najwygodniej urządzeniem GPS, ale po własnej mapie też się da. Oznaczone będą wyłącznie miejsca stwarzające niebezpieczeństwo.

ŚLAD TRASY
Na naszej stronie znajdziecie już teraz ślady trasy. Prosimy jednak o załadowanie śladów do swoich urządzeń nie wcześniej niż we czwartek wieczorem, po naszej informacji o aktualizacji. We czwartek planujemy finalny objazd trasy pod kątem ew. zwalonych drzew, zerwanych mostów (ostatnio dobrze tu lało). Gdyby coś się zmieniło, zrobimy aktualizację i wrzucimy nowe ślady na stronę.

FAJRANT PO ZAWODACH
Oprócz posiłku regeneracyjnego, który dostaniecie zaraz po dojechaniu na metę, zapraszamy Was od 16.30 na FAJRANT. Przyjdźcie koniecznie, przy lokalnych przysmakach (m. in. z Browar Dukla) opowiecie nam swoje wrażenia.
Aha, jeszcze żeby zdjęcie nam pasowało, to podobno w okolicy są niedźwiedzie. Macie szansę potwierdzić te informacje. Do zobaczenia!