Kamienna Góra z mocą atrakcji!

Od 2020 roku wprawiamy  rowerowy świat gravelowy w ruch. W polskim  gravelowym świecie imprezy Szuter Master przedstawiać nie trzeba. To w końcu jedna z pierwszych imprez tego typu w kraju, a także pierwszy cykl. W imprezach Szuter Master wzięło już udział kilka tysięcy rowerzystów.

Szuter Master to obok wyśmienitych kulinariów duża dawka eksploracji gravelowych miejscówek. Od trzech lat jedna z edycji cyklu odbywa się na Dolnym Śląsku. Nie ukrywamy, że mamy ogromną słabość do tej części Polski. Przyciągają nas piękne tereny oraz licznie skrywane tajemnice. W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, bazą naszych zawodów będzie Kamienna Góra. Włodarze Miasta Kamienna Góra naprawdę mocno stawiają na turystykę aktywną i sport. I słusznie! Miasto na weekend zamieni się zatem w prawdziwą rowerową stolicę Polski! Fajna baza to podstawa dobrej imprezy. W Kamiennej Górze na wszystkich uczestników i osoby towarzyszące czekać będziemy na specjalnie przygotowanym na tę okazję polu kempingowym – całkowicie bezpłatnym dla naszych gości. Zalew, plaża nad zalewem, otoczenie przyrody oraz dostęp do węzła sanitarnego. Dzięki temu zawodnicy nie muszą rozjeżdżać się po hotelach i integracja przed i po powinna mieć wyjątkową frekwencję!

Weekend na czterech kółkach zacznie się w piątek, otwarciem biura zawodów Szuter Master. Dla tych, którzy zmierzą się z kamiennogórskimi trasami, wraz z Miastem Kamienna Góra przygotowaliśmy szereg atrakcji i udogodnień podczas weekendu zawodów.

Zawody startują w sobotę, 8 lipca. Trasa długa, 155 km, o godz. 08:00, trasa krótka, 76 km, o godz. 11:00. Obie trasy wystartują z Rynku Kamiennej Góry (Plac Wolności). Po zawodach, na mecie nad Zalewem, odbędzie się dekoracja zawodników, której towarzyszył będzie Festiwal Kuchni Świata. Nie zabraknie Food Trucków, schłodzonego piwa (dla dorosłych) oraz dmuchańców dla dzieci.

Niedzielę także warto zaplanować w Kamiennej Górze. Na Górze Parkowej odbędzie się wyścig w kolarstwie przełajowym (pętla ok 1,7 km, trasa będzie przebiegała m.in. przez podziemia „Arado” – warto tego doświadczyć!). Po zakończeniu rywalizacji, o godz. 12:00, spod podziemi projektu „Arado”, wystartuje Cyklofiesta – rodzinna impreza dla każdego! Trasa będzie wiodła ulicami miasta do wlotu na ścieżkę rowerową przy ul. Lubawskiej, do Krzeszowa. Następnie, spokojnym tempem, powrót ścieżką rowerową na ognisko z kiełbaskami przygotowane nad Zalewem.  Zabierzcie swoje rodziny na tę fajną przejażdżkę! Dla pierwszych 70 zarejestrowanych na zawody Cyklofiesta uczestników Miasto Kamienna Góra przygotowało specjalne koszulki.

Szykuje się weekend pełen atrakcji i wspaniałe rowerowe święto na Dolnym Śląsku. Do zobaczenia!

Data: 8-9 lipca 2023 roku

Dystans trasy długiej: 155 km, trasy krótkiej: 76 km

Formularz rejestracyjny: https://b4sportonline.pl/szuter_master/

Profil FB: https://www.facebook.com/szutermaster/

Profil IG: https://www.instagram.com/szuter_master/

Link do rejestracji na Cyklofiestę: https://bit.ly/3WOabJU